Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι η ΑΠΕ κέρδισε τον Αθηναϊκό με 5-2
![](https://dikaiosinisimera.gr/wp-content/uploads/2024/02/428051535_939667260515636_6938924279898977878_n-960x640.jpg)
Με εντυπωσιακή απόδοση η ΑΠΕ στο γήπεδο της Αγίας Βαρβάρας κέρδισε με 5-2 τον Αθηναϊκό.
Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 1-1. Η ΑΠΕ προηγήθηκε με γκόλ του Χατζηροδίτη για να ισοφαρίσει ο Αθηναϊκός και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη η ΑΠΕ συνέχισε την εξαιρετική της απόδοση, η οποία καρποφόρησε, με τον Γκαρδιακό να εκτελεί επιτυχημένα πέναλτι, για να δώσει την σκυτάλη στον χωρό των γκόλ στους Μπίκο και Μπάκα με κοντινα σουτ. Στο 4-1, ο Αθηναϊκός με πολύ ομορφο σουτ μείωσε σε 4-2 αλλά την τελική πινελιά στο σκόρ έβαλε και πάλι ο Χατζηροδίτης γράφοντας το τελικό 5-2.
Η ΑΠΕ, μετά την νίκη αυτή βρίσκεται στην 4η θέση και στην επόμενη αγωνιστική πηγαίνει στην Ηλιούπολη για να αντιμετωπίσει την «Διάνα-Ηλιούπολης».