Σημαντική νίκη της Αγίας Ελεούσας στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίας Βαρβάρας «Ριμινίτικα»
![](https://dikaiosinisimera.gr/wp-content/uploads/2024/03/859387ba-4f53-4376-bbf4-a3ddcbd29dd2.jpg)
Σημαντική νίκη της Αγίας Ελεούσας στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίας Βαρβάρας «Ριμινίτικα» καθώς μετά από πολύ καλό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν υπέταξε με 2-1 τους Αγίους Αναργύρους . Το εντυπωσιακό του αγώνα ήταν ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από το 1ο κιόλας λεπτό και ότι η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας έπαιξε επί σχεδόν 30 λεπτά με 10 παίκτες.
Οι Άγιοι Ανάργυροι προηγήθηκαν με πέναλτι του Κατσιβέλα στο 1’ και η Αγία Ελεούσα ισοφάρισε με τον Καραδήμα στο 50’. Ο ίδιος παίκτης έβαλε και το 2ο, καθοριστικό για την νίκη της Αγίας Ελεούσας στο 75’. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι «Άγιοι» κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι στο 60’ αλλά ο Κεχρής που το εκτέλεσε το έστειλε στο δοκάρι της εστίας του Ρούμπα.
Την επόμενη αγωνιστική η Αγία Ελεούσα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Ηράκλειο.
ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Ρούμπας, Γκαρδιακός (90+1′ Δαρδανός), Μπάκας, Μίχας, Μαθιούδης, Κατσικογιάννης (57′ Τεπετίδης), Χατζηροδίτης (57′ Ξυνογαλάς), Γκουτίδης. Μπαριάμι (57′ Αρχανιωτάκης), Καραδήμας (83′ Αλαντίμα ), Παπαδόπουλος Ι.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Δημήτρης Κοσμάς): Χανιώτης, Βυζανιάρης, Ζαρκαδούλας, Γενίδογαν, Ντούμπερετ (75′ Δεσποτόπουλος), Χαραλάμπου (65′ Χριστοδούλου ), Ρουμελιώτης (57′ Αγγελής), Γεωργαμλής, Κεχρής (75′ Σιαλμάς), Κατσίβελας, Κωσταδήμας (65′ λ.τ.’ Καραμηνάς).
.